Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym także nowe osoby, na całodniowy program z mistrzynią zen z USA - Rosi Sunyą Kjolhede, zakończony koncertem muzycznym.
Jest to okazja by spotkać się z Rosi Sunyą, zarówno dla sympatyków i członków naszej sanghi, jak i dla nowych osób. Dla nowych osób, jest to możliwość aby dowiedzieć się co to zen, jak wygląda praktyka w naszej szkole i poznać Rosi (w związku z tym nowe osoby proszone są o udział w mini-warsztacie od 10:00).
Osoby, które już były u nas i wiedzą jak przebiega praktyka w naszej szkole, mogą przyjść przed 12:00, chyba że mają ochotę uczestniczyć w całym programie.
Warsztat i mowa Dharmy będzie tłumaczone z angielskiego na język polski.
Prosimy o wcześniejsze mailowe zapisy z zaznaczeniem na którą część programu zapisujesz się. To bardzo ułatwia nam organizację i przygotowania! Dziękujemy!
niedziela 9 lutego 2020
10:00 mini warsztat zen - wprowadzenie do zen dla nowych osób
12:00 - 13:00 praktyka zen dla wszystkich
(zarówno nowych jak i członków)
12:00 zazen 25' (siedzenie)
12:25 kinhin (chodzenie)
12:30 zazen 25'
12:55 kinhin (chodzenie)
ok. 13:00 mowa Dharmy
Rosi Sunyi Kjolhede (teisio)
ok.14:00 Pytania i odpowiedzi
ok. 14:30 ciepłe danie,
można przynieść także coś wegetariańskiego na wzbogacenie stołu
15:30 koncert muzyczny
„Cisza kamieni”
Maja Baczyńska – głos, misy himalajskie, perkusjonalia
Andrzej Rejman – monochord, elektronika
Sugerowane darowizny na pokrycie kosztów organizacyjnych oraz biletu lotniczego Rosi:
Udział w całym programie
z warsztatem: 60 zł
ulgowe 40 zł (studenci, emeryci, renciści, członkowie ZBZ)
Udział całodniowy
bez warsztatu: 40 zł
ulgowe 30 zł (studenci, emeryci, renciści, członkowie ZBZ)
tylko koncert: 10 zł
tylko obiad: 10 zł
Osoby, które są w trudnej sytuacji finansowej mogą wcześniej zwrócić się o zniżkę, w tym celu prosimy o napisanie maila. :)
Mile widziana pomoc dzień wcześniej w sobotę od 11:00 w przygotowaniach ośrodka do niedzielnego programu oraz w dniu wydarzenia, przed, w trakcie i po.
W tej sprawie też prosimy zgłaszać się mailowo.
Zapisy i informacje:
buddyzmzen@gmail.com
www.buddyzmzen.pl
Związek Buddystów Zen „Bodhidharma”
Warszawa - Falenica
ul. Filmowa 32
Rosi Sunya Kjolhede rozpoczęła praktykę zen w 1970 roku. Przekaz Dharmy i święcenia kapłańskie otrzymała od Rosiego Philipa Kapleau. Od 1995 roku sprawuje opiekę duchową nad naszą Sanghą. Po wielu latach życia i praktyki w Rochester, w 2003 roku wraz z mężem Lawsonem Sachterem (także nauczycielem zen) przeniosła się pod Asheville w górach Północnej Karoliny. Tam stworzyli własny ośrodek stanowiący główną siedzibę sanghi Windhorse Zen Community.
Rosi dwa razy do roku przyjeżdża do Polski, prowadzi sesin (kilkudniowe odosobnienia zen) i warsztaty wprowadzające do praktyki. Wygłasza teisia (mowy Dharmy) i udziela dokusan (indywidualne rozmowy na temat praktyki). W przeszłości pełniła funkcję kapelana w szpitalu oraz pracowała w szkole jako bajarka. Jest matką czworga dorosłych dzieci i babcią pięciu wnucząt.
--------------
Po obiedzie zapraszamy na koncert muzyczny:
„Cisza kamieni”
- koncert przemijających chwil i podróż w stronę nieustannie się zmieniającego.
„My, wplątani w cienie, szukamy światła, szukamy wytchnienia. Nie potrzeba dużo - wystarczy kolorowy liść w dłoni, czyjeś ciepło, wielka wolność na kartce papieru, cisza i kamienie, które nie ranią stóp” (mm.)
Maja Baczyńska – głos, misy himalajskie, perkusjonalia
Andrzej Rejman – monochord, elektronika
dr Maja Baczyńska – muzyk, reżyser, autorka tekstów do utworów muzycznych oraz poezji i prozy. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Akademii Filmu i Telewizji, Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego i Wajda School. Zastępca redaktor naczelnej w magazynie Presto. Muzyka Film Sztuka oraz redaktor naczelna Presto filmowego i koordynatorka akcji społecznej My Music Story. Założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries. Laureatka nagród filmowych, teatralnych i poetyckich. Regularnie koncertuje, wykonując muzykę intuicyjną, na styku eksperymentu i tradycji, chętnie łącząc brzmienia etniczne z elektroniką oraz improwizując do spektakli teatralnych i tanecznych. Interesuje się muzyczną terapią z użyciem mis dźwiękowych.
Andrzej Rejman – pianista, kompozytor i improwizator, autor piosenek. Zagra na elektronice.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz