sobota, 30 listopada 2019

9 II 2020 "Piękno zen" - otwarty program z mistrzynią zen Rosi Sunyą oraz koncert muzyczny "Cisza kamieni"


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym także nowe osoby, na całodniowy program z mistrzynią zen z USA - Rosi Sunyą Kjolhede, zakończony koncertem muzycznym. 

Jest to okazja by spotkać się z Rosi Sunyą, zarówno dla sympatyków i członków naszej sanghi, jak i dla nowych osób. Dla nowych osób, jest to możliwość aby dowiedzieć się co to zen, jak wygląda praktyka w naszej szkole i poznać Rosi (w związku z tym nowe osoby proszone są o udział w mini-warsztacie od 10:00). 

Osoby, które już były u nas i wiedzą jak przebiega praktyka w naszej szkole, mogą przyjść przed 12:00, chyba że mają ochotę uczestniczyć w całym programie.  

Warsztat i mowa Dharmy będzie tłumaczone z angielskiego na język polski. 

Prosimy o wcześniejsze mailowe zapisy z zaznaczeniem na którą część programu zapisujesz się. To bardzo ułatwia nam organizację i przygotowania! Dziękujemy!


niedziela 9 lutego 2020
10:00 mini warsztat zen - wprowadzenie do zen dla nowych osób

12:00 - 13:00 praktyka zen dla wszystkich 
(zarówno nowych jak i członków)
12:00 zazen 25' (siedzenie)
12:25 kinhin (chodzenie)
12:30 zazen 25' 
12:55 kinhin (chodzenie)

ok. 13:00 mowa Dharmy 
Rosi Sunyi Kjolhede (teisio)
ok.14:00 Pytania i odpowiedzi

ok. 14:30 ciepłe danie, 
można przynieść także coś wegetariańskiego na wzbogacenie stołu

15:30 koncert muzyczny 
„Cisza kamieni” 
Maja Baczyńska – głos, misy himalajskie, perkusjonalia
Andrzej Rejman – monochord, elektronika
Sugerowane darowizny na pokrycie kosztów organizacyjnych oraz biletu lotniczego Rosi:

Udział w całym programie 
z warsztatem:  60 zł 
ulgowe 40 zł (studenci, emeryci, renciści, członkowie ZBZ)

Udział całodniowy 
bez warsztatu: 40 zł
ulgowe 30 zł (studenci, emeryci, renciści, członkowie ZBZ)

tylko koncert: 10 zł
tylko obiad: 10 zł

Osoby, które są w trudnej sytuacji finansowej mogą wcześniej zwrócić się o zniżkę, w tym celu prosimy o napisanie maila. :)

Mile widziana pomoc dzień wcześniej w sobotę od 11:00 w przygotowaniach ośrodka do niedzielnego programu oraz w dniu wydarzenia, przed, w trakcie i po. 
W tej sprawie też prosimy zgłaszać się mailowo.

Zapisy i informacje: 
buddyzmzen@gmail.com
www.buddyzmzen.pl

Związek Buddystów Zen „Bodhidharma”
Warszawa - Falenica 
ul. Filmowa 32

Rosi Sunya Kjolhede rozpoczęła praktykę zen w 1970 roku. Przekaz Dharmy i święcenia kapłańskie otrzymała od Rosiego Philipa Kapleau. Od 1995 roku sprawuje opiekę duchową nad naszą Sanghą. Po wielu latach życia i praktyki w Rochester, w 2003 roku wraz z mężem Lawsonem Sachterem (także nauczycielem zen) przeniosła się pod Asheville w górach Północnej Karoliny. Tam stworzyli własny ośrodek stanowiący główną siedzibę sanghi Windhorse Zen Community.

Rosi dwa razy do roku przyjeżdża do Polski, prowadzi sesin (kilkudniowe odosobnienia zen) i warsztaty wprowadzające do praktyki. Wygłasza teisia (mowy Dharmy) i udziela dokusan (indywidualne rozmowy na temat praktyki). W przeszłości pełniła funkcję kapelana w szpitalu oraz pracowała w szkole jako bajarka. Jest matką czworga dorosłych dzieci i babcią pięciu wnucząt.

--------------

Po obiedzie zapraszamy na koncert muzyczny:„Cisza kamieni” 
- koncert przemijających chwil i podróż w stronę nieustannie się zmieniającego.

„My, wplątani w cienie, szukamy światła, szukamy wytchnienia. Nie potrzeba dużo - wystarczy kolorowy liść w dłoni, czyjeś ciepło, wielka wolność na kartce papieru, cisza i kamienie, które nie ranią stóp” (mm.)

Maja Baczyńska – głos, misy himalajskie, perkusjonalia
Andrzej Rejman – monochord, elektronika

dr Maja Baczyńska – muzyk, reżyser, autorka tekstów do utworów muzycznych oraz poezji i prozy. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Akademii Filmu i Telewizji, Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego i Wajda School. Zastępca redaktor naczelnej w magazynie Presto. Muzyka Film Sztuka oraz redaktor naczelna Presto filmowego i koordynatorka akcji społecznej My Music Story. Założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries. Laureatka nagród filmowych, teatralnych i poetyckich. Regularnie koncertuje, wykonując muzykę intuicyjną, na styku eksperymentu i tradycji, chętnie łącząc brzmienia etniczne z elektroniką oraz improwizując do spektakli teatralnych i tanecznych. Interesuje się muzyczną terapią z użyciem mis dźwiękowych.


Andrzej Rejman – pianista, kompozytor i improwizator, autor piosenek. Zagra na elektronice.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz