poniedziałek, 8 maja 2017

Międzysanghowy Wesak w Grabniku 28 V 2017


W niedzielę 28 maja 2017 w podwarszawskim Grabniku (ośrodek Bencien Karma Kamtsang) odbędzie się Międzysanghowy Wesak zorganizowany przez Polską Unią Buddyjskę.

Zapraszamy wszystkich buddystów zarówno z naszej i innych sangh oraz sympatyków buddyzmu wraz z rodzinami na to radosne wydarzenie.
12:00 - część formalna, w tym ceremonia polewania Małego Buddy
obiad
15:00 część artystyczna i zabawy dla dzieci
Wstęp wolny.

Wesak to święto narodzin, Przebudzenia oraz odejścia w Parinirwanę Buddy Siakjamuniego. Tradycyjnie od lat różne grupy buddyjskie w Polsce obchodzą je wspólnie. Według większości tradycji buddyjskich wypada ono w pełnię księżyca czwartego miesiąca kalendarza księżycowego, ale z praktycznych względów świętujemy w niedzielę bliską faktycznej dacie.

W tym roku będzie to wyjątkowa uroczystość, ponieważ obchody Wesaku połączone zostaną z obchodami 20-lecia objęcia przez Jego Świątobliwość Dalajlamę patronatu nad Polską Unią Buddyjską.

Szukamy chętnych do występów artystycznych dla dzieci i dorosłych. Prosimy o kontakt na buddyzmzen@gmail.com.Dojazd:
http://buddyzm.eu/pl/informacje-praktyczne/kontakt#dojazd

Samochodem:
Od strony Warszawy najłatwiej i najszybciej dojechać autostradą A2 w kierunku na Poznań. Należy zjechać na Grodzisk Mazowiecki. Po ok. 6,5 km jazdy drogą nr 579, na drugich światłach w Grodzisku trzeba skręcić w prawo, kierując się na Żyrardów - droga nr 719 - i dalej prosto aż do Jaktorowa.

W Jaktorowie należy przejechać wiaduktem nad torami kolejowymi i dalej prosto ulicą gen. Skokowskiego. Po około 2 km skręca się w prawo w ulicę Ułanów, którą dojeżdża się do ul. Pomorskiej. Należy skręcić w lewo w ul. Pomorską i po przejechaniu 2 km drogą utwardzoną, dociera się do Centrum Bencien Karma Kamtsang, które jest położone na lewo od drogi.

Pomocne jest kierowanie się drogowskazami na firmę "Dromet" aż do ulicy Pomorskiej w Jaktorowie.

Często korzystamy z alternatywnego dojazdu od autostrady (ze zjazdu na Grodzisk) z pominięciem intensywnego ruchu w Grodzisku. Zyskujemy na tym około 15 minut.

Uwaga dla kierowców korzystających z nawigacji GPS – po wpisaniu miejscowości „Grabnik” niektóre mapy kierują w inne, odległe miejsce w woj. mazowieckim, z którego trudno jest potem dojechać. Dlatego pewniej jest wpisać w nawigację „Jaktorów – ul. Pomorska” i dalej podążać za powyższym opisem dojazdu (Centrum leży na przedłużeniu tej ulicy) lub wpisać bezpośrednio współrzędne GPS (Google Maps: 52.113330, 20.541622).

Samolotem i pociągiem:
Z Lotniska Chopina w Warszawie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich do stacji Warszawa Zachodnia (można też autobusem linii 175 dojechać do przystanku Warszawa Centralna, a stamtąd do przejść do stacji Warszawa Śródmieście), a następnie przesiąść się do pociągu jadącego do Żyrardowa lub Skierniewic.

Należy wysiąść na stacji Jaktorów (pierwsza stacja za Grodziskiem Mazowieckim) i cofnąć się peronem do przejścia podziemnego, gdzie skręcamy w lewo, w kierunku ulicy Pomorskiej. Po wyjściu z tunelu należy iść cały czas prosto główną drogą asfaltową (ul. Pomorska), która potem przechodzi w drogę utwardzaną. 3 km dalej (ok. 35 min. marszu), po lewej stronie jest Centrum Bencien Karma Kamtsang.

Zwykle jeśli ktoś zadzwoni odpowiednio wcześnie do biura i uprzedzi o swym przyjeździe, organizujemy transport ze stacji w Jaktorowie. Czasem jednak nie ma akurat wolnego samochodu lub kierowcy, wówczas istnieje możliwość zamówienia lokalnej taksówki (tel. 602 35 55 33).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz