poniedziałek, 14 czerwca 2010

Warsztat zen z Sensei Sunyą w lipcu!

Serdecznie zapraszamy wszytkich osób zainteresowanych buddyzmem i praktyką zen na 3 godzinny warsztat 6 lipca (wtorek) od godz.: 18:00.
Nauczycielka zen Sensei Sunya Kjolhede wprowadzi w podstawy buddyzmu oraz praktyki zen, spotkanie zakończy się wspólną medytacją (zazen).

Oczywiście będzie możliwość zadawania pytań oraz poznania Sensei. Prosimy o wcześniejsze zapisy telefonicznie lub mailem. Wstęp 20 zł.
Sensei Sunya z mężem Lawsonem.
Sensei Sunya Kjolhede, jest wyświęconą spadkobierczynią Dharmy Rosiego Philipa Kapleau, założyciela ośrodka zen w Rochester, USA. Praktykuje zen od ponad 35 lat i opiekuje się wspólnotami zen w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Mąż Sensei, Lawson Sachter, także jest wyświęconym przez Rosiego Philipa Kapleau nauczycielem zen. Mają czworo dorosłych dzieci. Po wielu latach praktyki w Rochester, w 2003 roku przenieśli się pod Asheville w górach Północnej Karoliny, gdzie stworzyli własny ośrodek, stanowiący główną siedzibę sanghi Windhorse Zen Community. Starają się integrować tradycyjną praktykę zen z życiem rodziny i społeczności, a także zaangażowaniem w sprawy społeczne i pracą na rzecz ochrony środowiska. Mówią, że pracują na macie i w świecie. Prócz tego Sensei przeszła szkolenie w dziedzinie duszpasterstwa klinicznego i przez jakiś czas służyła jako kapelan na oddziale poparzeń w dużym szpitalu w Rochester, NY. Pracowała też jako profesjonalna bajarka.

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz