środa, 3 października 2012

Mistrz Dahui w sklepiku


Nowość!!! W sprzedaży w naszym sklepiku kolejna książka z serii najważniejszych nauk zen z czasów dynastii Song (960 - 1297) Kwiaty na bagnach. Mistrz zen Dahui 39 zł
Projekt wydawniczy "miska ryżu" 2012, Przekład angielski: J.C. Cleary, Przekład polski: Bon Gak

Książka przedstawia tłumaczenia listów i wykładów na temat zen wielkiego nauczyciela Dahui Zonggao (1089-1163). Jego spostrzeżenia zebrane w tym tomie kierowane są głównie do osób stanu świeckiego, stąd nacisk położony jest na sposoby, w jakie ludzie pogrążeni w sprawach tego świata mogą uczyć się zen i osiągnąć wyzwolenie obiecywane przez Buddę.
Chociaż od czasów Dahui minęło już ponad osiemset lat, istota jego przekazu nie jest przypisana żadnym szczególnym czasom, miejscom czy też środkom wyrazu.


Dahui urodził się w 1088 r. w Xuanzheng, trochę na południe od rzeki Jangcy w prowincji Anhui, w rodzinie Xi. W szkole szybko okazało się, iż zdecydowanie bardziej woli studia nad buddyzmem niż przedmiotami świeckimi. W swojej okolicy uznawany był za absolutnie wyjątkowe dziecko. W wieku 16 lat opuścił dom, aby rok później „zrzucić włosy”, goląc głowę jako mnich.

Więcej o Dahui i książce na stronie sklepiku >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz