wtorek, 21 stycznia 2014

Tygodniowy wynajem Ośrodka: warsztaty Osho

W dniach 1 - 8 lutego 2014 roku, ponownie wynajmujemy Ośrodek grupie Osho na tygodniowy warsztat "Podróż do Krainy Czakramów". Prowadzący Norbert Kulesza.

Tym, którzy są zainteresowani udziałem,  podajemy informacje: http://www.foof.most.org.pl/g_rozmai/fal-cza2.htm


Gotuje im obsada Ośrodka, więc....
W dniach 24 lutego - 2 marca 2013 wynajmujemy był Ośrodek na tygodniowy warsztat grupie Osho.

Podróż do Krainy Czakramów:

Duchowa i energetyczna transformacja poprzez harmonizowanie i oczyszczanie czakramów,
czyli siedmiu ośrodków energetycznych naszego ciała...

 W trakcie warsztatu, w ciepłej i bezpiecznej atmosferze, będziemy pracować z naszymi czakramami na trzech płaszczyznach:

1. fizycznej 2. emocjonalnej 3. duchowej

Udamy się w medytacyjną Podróż, rozpoznamy blokady naszych czakramów i nauczymy się, jak uwolnić ich energetyczną siłę. Nauczymy się rozpoznawać nasze słabości... i ponad nie wzlatywać.

Każdego dnia warsztatu, z każdym kolejnym czakramem,  będziesz dowiadywał/a się, dlaczego ta sfera Twojego życia jest zapomniana albo rozkwitająca.

Każdego dnia warsztatu, z każdym kolejnym czakramem,  będziesz dowiadywał/a się, jak uspokoić swój Umysł i otworzyć swoje Serce. W trakcie warsztatu zbadamy blokady, oczyścimy poszczególne czakramy i rozwiniemy ich siłę na poziomach:

1. fizycznym
Na poziomie czakramów energetycznych będziemy pobudzać i wzmacniać energię ciała oraz używać własnej energii życiowej w relacji ze światem zewnętrznym.

2. emocjonalnym
Na poziomie czakramów emocjonalnych poznamy techniki uspokajania emocji, wyrażania swoich uczuć, radzenia sobie z lękiem, nieśmiałością, problemami/blokadami emocjonalnymi oraz rozpoznawania emocji w ciele.

3. duchowym
Na poziomie czakramów duchowych będziemy uspokajać umysł, pogłębiać medytację, uważność, kreatywność i intuicję.

Oprócz wielu klasycznych medytacji Osho będziemy używać technik koloroterapii, muzykoterapii (mantry i masaż dźwiękiem mis tybetańskich za pomocą techniki ACSM), Jogi Słońca oraz oddychania taoistycznego.
Podczas warsztatu będzie możliwość medytowania w oryginalnej szacie Osho, którą nosił w latach 80-tych!

Warsztat będzie trwał 7 dni, z których każdy będzie poświecony pracy z konkretnym, kolejnym czakramem.

Zajęcia będą odbywać się w godzinach 8:30 -21 (z przerwami na posiłki i trzygodzinną przerwą w środku dnia na relaks). Do uczestnictwa w warsztacie nie jest potrzebne uprzednie doświadczenie medytacyjne ani doświadczenie w pracy z czakramami.

3 pyszne wegetariańskie posiłki dziennie.

Strona www Ośrodka w Falenicy: www.buddyzmzen.pl

Początek warsztatu w niedzielę 24 lutego o godz. 10:00.
Zakończenie w sobotę 2 marca o godz. 18.  

Całkowity koszt warsztatu: 1090 zł (w tym 3 posiłki dziennie i noclegi na materacach w salach medytacyjnych)


Aby zapisać się na warsztat, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200 zł na konto Fundacji Osho

08213000042001025831020001
Fundacja Przyjaciół Osho
Prosta 2, 00-850 Warszawa

Szczegółowe informacje na temat warsztatu:

tel. 25-7525543
kom. 602 344 999
 
Zajęcia będzie prowadził:
Norbert Kulesza
http://www.wiersze.of.pl

  - uczeń Osho od 1988 roku (otrzymał "duchowe" imię - Bodha), w latach 1986-1993 zorganizował w Polsce ponad 40 warsztatów medytacji Osho, w 1993 roku sam zaczął je prowadzić.

- Założyciel Fundacji Przyjaciół Osho (w 1991 roku), tłumacz książek Osho ("Nirwana" i "Budda drzemie w Zorbie").

- Certyfikowany instruktor medytacji Osho od 1993 roku, ukończył kursy instruktażowe w ośrodkach Osho w Indii i Niemczech.

Opinie uczestników warsztatów Osho w maju i sierpniu 2011:
„W tak fantastycznej atmosferze, jaka była na warsztacie, nie ma opcji, aby być nieuważnym. Warsztat był poprowadzony genialnie, co prawda poprzedni tygodniowy, na którym byłem, też był fantastyczny, jednak ten klimat radości, który poczułem tym razem jest nie do opisania :) .

Po warsztacie czuję zakotwiczenie w chwili bieżącej nieco bardziej niż do tej pory (przed warsztatem) - właśnie dzięki temu klimatowi radości i takiej młodzieńczej wolności. I bardzo za to jestem wdzięczny.

Drogi Norbercie - tak trzymać: to jest chyba właśnie to, o czym wspominał Osho: medytacyjny klimat radości i wolności”

Tomek"Jadąc do Kawkowa intuicyjnie czułem, że spotka mnie coś niesamowitego i nie pomyliłem się. Świetna jest atmosfera ośrodka i jego formuła, która wręcz zmusza do kontaktu z drugim człowiekiem.

Warsztat był fantastico, no i My byliśmy fantastico, i czas miedzy zajęciami był fantastico, i Norbert jako prowadzący był fantastico.

Patrząc jak każdego dnia każdy z nas się przemieniał, to po prostu jest piękne. Dla mnie szokujące jest, gdy ludzie starają się nie oceniać, ale akceptować, dostrzegać głównie dobro, jak wielka dobra energia z tego płynie.”

Janusz„To rzeczywiście zadziwiające, jak potoczył się warsztat i jaką wzajemną bliskość i serdeczność osiągnęliśmy”

Monika

„Coś Pięknego ten warsztat :)!!!!”

Maria„Po warsztacie cały czas jestem myślami tam i z Wami - chodzę jak zaczarowana."

Dorota

==============================================

Opinie uczestników weekendowych warsztatów Osho:

„Przyjechaliśmy do Polski na jeden z warsztatów Fundacji Osho. Byliśmy najpierw zdumieni, że nie zaczynamy od klasycznej medytacji Kundalini, tylko od ćwiczeń relaksacyjnych, po których płynnie przechodzimy od relaksacji do medytacji dynamicznej, to powrót do nauki „języka ciała”, dopiero potem następuje Kundalini i Vipassana.

25 uczestników uczy się w trakcie trwania warsztatu także innych technik medytacji np. podczas tańca, intonowania dźwięku, oddychania. Szczególnie podoba nam się atmosfera, która sprzyja intensywnej uważności i koncentracji. Prowadzący warsztat - Norbert  - w naturalny, niewymuszony sposób buduje klimat ciepła i uważności również podczas przerw pomiędzy klasycznymi technikami medytacji Osho.

Ćwiczenia fizyczne pomiędzy medytacjami pokazały wyraźnie, że „ tu i teraz” jest dokładnie tam, gdzie jest moje ciało i nigdzie indziej.  Podczas medytacji uwaga zakotwiczona jest zarówno w ciele, jak i w uważnej obserwacji tego, co dzieje się w danej chwili w przestrzeni sali do medytacji. Pomiędzy klasycznymi medytacjami Osho leżymy na plecach i skanujemy swoje ciało od stóp do głów, poruszamy się uważnym chodem Zen po sali, wykonujemy proste ćwiczenia Tai-Chi. Medytacje przebiegają w sposób bardzo miękki i relaksacyjny.

Nie chodzi o to, aby dążyć do jakiegoś celu, tylko należy po prostu być uważnym wobec tego, co w danej chwili dzieje się w twojej głowie, sercu, ciele.

Atmosfera sprzyjająca medytacji panuje w całym pomieszczeniu, gdzie odbywają się zajęcia. Obserwując pracę Norberta, ma się wrażenie, że bardzo dobrze wie, co robi. Wydaje się, że prowadzi medytacje od... stu lat."

niemiecki miesięcznik „Osho Times” nr 05/2008
www.oshotimes.de

_________________

Każdy, kto chce podążać otwartą ścieżką medytacyjną, prędzej czy później napotyka Osho. Jest w nim i jego metodzie pewna prosta siła: potrafi docierać do serca i umysłu człowieka Zachodu. Byłem na kilku warsztatach medytacyjnych prowadzonych przez Norberta , przeczytałem także parę książek Osho. Wcześniej spędziłem trochę czasu w klasztorze tybetańskim w Sonadzie w Himalajach Wschodnich u Kalu Rimpocze. Znam też co nieco praktykę polskich szkół buddyjskich. I zamierzam uczestniczyć co roku w warsztatach Osho:

Dlaczego Osho?

Metoda Osho uwzględnia także potrzeby ciała fizycznego. Nasze ciała są często zablokowane przez stres, brak właściwego ruchu, niepokój wewnętrzny czy wynikające z tego kłopoty zdrowotne.

Zaletą metody Osho jest płynne i naturalne przejście w głębsze stany świadomości, gdzie medytacja rodzi się spontanicznie i nie natrafia już na bierny opór świadomości, a zneutralizowane ciało oraz umysł podążają ścieżką poszukiwań w sposób swobodny i nieskrępowany.

Dlaczego Norbert?

Norbert posiada zdolność, czy może dar, bezpośredniego i jasnego przekazu nauk Osho. Wielokrotnie obserwowałem jak silne działanie mają jego warsztaty na uczestników.

Oczyszczające, energetyzujące doświadczenie godne polecenia wszystkim zainteresowanym rozwojem duchowym lub zmianą jakości swojego życia!

 Michał Nanowski

_________________
Warsztaty Osho odmieniły totalnie moje życie. To niesamowite przeżycie, szukałam takiej drogi. Jestem bardzo wrażliwa i wyczuwam różne energie. Bardzo silnie poczułam opiekę i obecność prowadzącego na tych warsztatach i nie ukrywam momenty były filmowe, czułam podczas tych zajęć coś szczególnego, magicznego. Pragnę nad tym pracować i skupić się wyłącznie na teraźniejszości, by nie umknęła.

To szalenie trudne - wrócić do codzienności, pogoni, ale dzięki tym warsztatom zatrzymałam się, uspokoiłam i mogłam wejrzeć w siebie...

Magda

_________________

Warsztaty Osho prowadzone przez Norberta są dla mnie zjawiskiem wyjątkowym zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Nie wiem na ile jest to zasługa samych technik, a na ile prowadzącego. Wiem natomiast jak na mnie wpływają i co mi dają. Po każdym warsztacie czuję wyraźne odprężenie w każdej części ciała z doznaniem jakby "fizycznego odtrucia w mięśniach". Wyjątkowo wyraźne jest w moim przypadku rozluźnienie twarzy i części czaszkowej głowy, co w bardzo pozytywny sposób wpływa również na psychikę i myślenie. Związane z tym jest wyraźne jakby spowolnienie tempa upływu czasu, uspokojenie procesu myślenia.

Uczestnictwu w warsztatach towarzyszą u mnie również często bardziej wyjątkowe zjawiska. Najważniejszym dla mnie było puszczenie pewnych blokad psychicznych. Czułem jak ulegały one rozwiązaniu podczas medytacji. Po tym warsztacie rozwiązaniu uległa również sytuacja, która "zalegała mi w psychice i w życiu" od ok. 20 lat.

 Andrzej Ciechulski

_________________

Warsztaty są spoko, prowadzący OK , techniki mocarne, ogólny luzik. To co mi dają takie warsztaty, można docenić po powrocie do tzw. "normalnego życia".

Irek Piwowarski

_________________

Warsztaty Osho są dla mnie jak podróż do innego świata - krainy spokoju, wyciszenia, uważności, spojrzenia w głąb siebie. W ciągu tych dni zrzucam z siebie całomiesięczny stres, te zajęcia są jak ożywczy wieczorny prysznic po całym dniu wyczerpującej, napiętej pracy. "Uzależniłam się" od tych warsztatów, zrzucają ze mnie wszystkie problemy, ładują mnie energetycznie, dając siłę, radość a jednocześnie wyciszenie i spokój.

 Małgorzata Kraślik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz