czwartek, 22 maja 2014

Wynajem Ośrodka: odosobnienie z dr. Yutang Lin

W niedzielę 1 czerwca 2014 roku wynajmujemy Ośrodek na jednodniowe odosobniene Buddy Amitaby, prowadzone przez mistrza Dharmy dr. Yutang Lin.

Oto zaproszenie od organizatorów skierowane do wszystkich zainteresowanych buddystów i sympatyków.

Przyjaciele w Dharmie 

W dn 29. 05 - 6.06.14 gościmy w Warszawie doktora Yutanga Lina, dzierżyciela Mandali Adi Buddy i spadkobiercę przekazu wielkiego Guru Czena: nauk chińskiej Mahajany (buddyzm Zen/Czan i Szkoła Czystej Krainy), oraz tantry buddyjskiej.    

Zapraszamy szczególnie serdecznie na jednodniowe odosobnienie Buddy Amitaby, które odbędzie się w dn 1 czerwca, w ośrodku zen w Falenicy, na ul Filmowej 32 (godz 10.00 - 18.00)

zgłoszenia: juliagrodek@gmail.com

    Guru Lin jest nauczycielem bardzo aktywnym duchowo i intelektualnie, oraz bezpośrednim; niesie pomoc na wiele sposobów.  Nauczając medytacji, twierdzi, że fundamentem nauk historycznego Buddy było bezpośrednie doświadczenie Nieskończonej Jedności. Aby nie pogubić się w gąszczu teorii i systemów, radzi skupić się zwłaszcza na tym bezpośrednim i intuicyjnym doświadczeniu, gdy rozpoznane zostaje coś, co tantryzm tybetański nazywa "Światłem Dharmakaji".


    Od lat zaangażowany jest w regularne wykonywanie praktyki powa (przeprowadzanie świadomości zmarłych do wyższej rzeczywistości duchowej), toteż bardzo wiele osób poleca zmarłych jego opiece . Wykonuje też tradycyjne rytuały, takie jak uwalnianie ptaków i ryb, ofiarowywanie waz pomyślności, oraz pudże ognia.

     Yutang Lin obronił doktorat z filozofii na Uniwersytecie w Berkley. Jest autorem licznych książek i artykułów o medytacji i buddyzmie. Na jego życzenie są one rozpowszechniane bezpłatnie. W 1991 roku Sekretariat Stanu w Watykanie w imieniu Papieża Jana Pawła II wysłał list z uznaniem dla intencji, które przyświecają działalności dr Yutanga Lina. Była to odpowiedź na prace, które mistrz Lin przesłał papieżowi. 
 Julia Grodek
                                                                                                                   


Pełen program wizyty w Warszawie 31.05 – 06.06. 14 

zgłoszenia: juliagrodek@gmail.com

możliwość wpłat na konto z dopiskiem "wizyta Yutanga Lina - datek", Fundacja Sam Dżub Ling, Warszawa 87 1050 1038 1000 0023 3660 7243

31. 05.14 Mowa Dharmy godz 17 , Muzeum Azji i Pacyfiku ul Solec 24 wstęp: 20 zł

01.06. 14 godz 10.00 – 18.00 Falenica, ul Filmowa 32 Ośrodek Zen Bodhidharma
Krótki wykład: Wprowadzenie do praktyk szkoły Czystej Krainy. Odosobnienie Buddy Amitaby z przerwą na obiad – uczestnictwo 100 zł

02.06.14 Powa – przeniesienie świadomości zmarłych do czystej krainy/ godz 10.00 Cmentarz Północny lub Prawosławny (miejsce podamy dn 01.06.14)

04.06 14 Ceremonia błogosławieństwa okrągłej czapki Padmasambhawy (tekst do pobrania przed ceremonią) godz 17 Muzeum Azji i Pacyfiku wstęp: 20 zł
po ceremonii pokaz wypełniania wazy pomyślności

05.06.14 Pudża ognia godz 10.00 (dokładne miejsce podamy dn 04.06.14)

06.06.14 Ofiarowanie wazy pomyślności godz 10.00 Plaża nad Wisłą (dokładne miejsce podamy dn 04.06.14)

Nie myśl, że żyjesz na zewnątrz
Not to Assume as Outsider

Yutang Lin

Zwykle, gdy mówimy o kimś jak o "drugiej stronie", 

mamy na myśli to, że jedna strona jest bardzo blisko drugiej.

Gdy przybieramy ton formalny, odległość się zwiększa. 

Ponieważ mamy fizyczne ciało, które może się swobodnie poruszać,

przyzwyczailiśmy się do utrzymywania "ja" na zewnątrz otaczającego nas świata

i nie zauważamy, że "ja" jest w istocie produktem naszych myśli. 

Dharma odsłania prawdę o pierwotnej jedności wszystkiego,

ale praktykującym Dharmę trudno to zrozumieć.

Mniemanie o "ja" przebywającym na zewnątrz zjawisk jest błędne.

W rzeczy samej: totalność doświadczania nie ma właściwie granic.

Dlatego nie powinniśmy twierdzić, że na zewnątrz tej totalności

istnieje coś jeszcze. 

Gdy wyczerpie się pogląd o “ja” - 

wtedy i tylko wtedy możliwe jest stopienie się z jednością, która jest wszystkim.

Jeśli jednak “ja” wciąż żyje na zewnątrz otoczenia,

uświadomienie sobie, że lgniemy do poglądów jest trudną sprawą; to rzecz bardzo 

subtelna. 

Zwracam Wam na to uwagę, 

z nadzieją, że pomoże to zaawansowanym praktykującym. 

14 październik, 2013

El Cerrito, California

spolszczyła Julita GrodekOd Kustosza Muzeum Azji i Pacyfiku

Dr. Yutang Lin jest bardzo nietypowym Mistrzem Dharmy, jest jedynym dzierżawcą linii przekazu Dharmy Dzogchen i Mahamudry oraz najwyższej tantry buddyjskiej legendarnego chińskiego jogina żyjącego w indyjskich Himalajach, zwanego Yogi Chen, który był bliskim uczniem wielkiego 16 lamy Karmapy.

Po śmierci Yogi Chena, Yutang Lin, mieszkający w El Cerrito w Kalifornii z żoną i 3 synami, będąc doktorem logiki filozoficznej na prestiżowym Uniwersytecie w Berkeley, zaangażował się w bardzo intensywną służbę rytualną, odprawiając tysiące rytuałów różnego rodzaju w sposób ciągły na przestrzeni wielu lat (dokładny opis jego służby rytualnej można znaleźć na www.yogilin.net).

 Lin pisał też i do dziś pisze regularnie setki wierszy duchowych typu Gatha, przekazując je swoim uczniom regularnie. Opublikował tysiące bezpłatnych książek. Jest tytanem pracy buddyjskiej, jednocześnie (jak dotąd) nie stworzył wkoło siebie sekty, korporacji ani imperium religijnej władzy. Jego stosunek do chrześcijaństwa jest pełen wiary i oddania, odprawia buddyjskie msze dedykowane Maryi i Jezusowi.

Jego status znacznie wzrósł kiedy został rozpoznany przez naród chiński, w kraju i na emigracji, jako jeden z ostatnich żyjących mistrzów buddyzmu starej szkoły. Jest nawet przez rodaków tytułowany "His Holiness", co przyjmuje ze spokojem.

Spotkałem go po raz pierwszy w Taipei, w jego ojczyźnie, podczas mojego stypendium rządu Republiki Chińskiej na Tajwanie w 1997, zawiózł mnie wtedy do słynnej stupy z relikwiami Yogi Chena w górach.

Polskę odwiedził pierwszy raz w 2010, nauczał w kilku różnych ośrodkach buddyjskich w sposób
niesekciarski. Jego kolejna, druga wizyta w Polsce w tym roku jest bardzo ważna, warto się z Nim
spotkać.

Maciej Magura Góralski

Kustosz, Muzeum Azji i Pacyfiku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz