poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Wynajem: "Podstawowa dobroć jako sposób życia" 8-dniowy program medytacyjny z Billem Karelisem

"Podstawowa dobroć jako sposób życia"
8-dniowy program medytacyjny, poświęcony naukom odkrytego skarbu Szambali, przekazanym przez rinpoczego Chogyama Trungpę

prowadzący Bill Karelis

Termin:
23-31 sierpnia 2014

Miejsce:
Związek Buddystów Zen “Bodhidharma”
ul. Filmowa 32, Warszawa - Falenica

Informacje i rejestracja:
Beata, e-mail: ocean_dharmy@wp.pl


Wszyscy od urodzenia posiadamy podstawową dobroć, bezwarunkowo – to nasze wrodzone prawo jako istot ludzkich. Podstawowa dobroć odnosi się do naturalnego stanu ponad konwencjonalnymi pojęciami dobra i zła – do bezpośredniego doświadczania, takiego jak bezpośrednie doświadczanie słońca w letni dzień. Mimo, iż to bezpośrednie doświadczanie trwa nieprzerwanie i jest zawsze dla nas dostępne, często jesteśmy oddzieleni od siebie i otoczenia; umysł oddziela się od ciała i trudno nam znaleźć podstawową dobroć.

Aby odzyskać kontakt ze sobą, potrzebujemy poddać się pewnej dyscyplinie. Praktyka siedzącej medytacji jest taką dyscypliną. Siedząca medytacja została zapożyczona z tradycji buddyjskiej, lecz sama w sobie nie jest związana z buddyzmem i by z niej korzystać, nie potrzeba buddyjskich przekonań ani przynależności.

Podczas siedzenia tworzymy środowisko, w którym umysł może się uspokoić i możemy spotykać siebie takimi, jakimi w rzeczywistości jesteśmy. Pojawiają się różne myśli, emocje i stany umysłu, a my spotykamy je na ich własnym gruncie. Cokolwiek leży wewnątrz nas wyłania się na powierzchnię. Wychodzimy naprzeciw tym nastrojom i stanom naszą inteligencją i sercem, co samo w sobie jest podstawową dobrocią.

Na ten 8-dniowy program składa się codzienna dyscyplina medytacji siedzącej i medytacji podczas chodzenia. Okresy siedzenia trwają ok. 20-25 minut, chodzenie ok. 10 minut. W ramach tej dyscypliny osadzone są okresy milczenia, grupowe dyskusje, indywidualne rozmowy z prowadzącym, wspólne posiłki, spotkania przy herbacie oraz czas na spacery i nawiązywanie wzajemnych relacji.

Miejsce:
Związek Buddystów Zen “Bodhidharma”
ul. Filmowa 32, Warszawa - Falenica

Informacje i rejestracja:
Beata, e-mail: ocean_dharmy@wp.pl

Bill Karelis 
ukończył studia na Harvardzie, pracował jako przedsiębiorca i przez wiele lat studiował i praktykował medytację buddyjską pod kierunkiem wielkich tybetańskich mistrzów medytacji. Przez ostatnie 20 lat podróżował po całym świecie, odwiedzając wielokrotnie Polskę.

W zeszłym roku została wydana jego pierwsza książka „“Living Life Fully, Finding Sanity and Goodness in the Unpredictable” („Żyć pełnią życia, znajdując równowagę wewnętrzną i dobro w tym, co nieprzewidywalne”). Jego plan podróży jest dostępny na stronie www.thebluepancake.org.

Interesuje się sztuką kaligrafii, fotografii i poezji. Wraz z żoną Brigittą mieszka w USA, w Boulder w stanie Kolorado.

Zapraszamy także na program w Katowicach 2 - 3 września

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz