niedziela, 19 marca 2017

Fotorelacja z zimowej wizyty 2017 Rosi Sunyi w WarszawieW dniach 20 stycznia - 14 lutego 2017 roku ponownie gościliśmy mistrzynię zen Rosi Sunyę Kjolhede w Polsce. Jak zwykle było dużo wspólnych programów, praktyki, spotkań i dobrego wegetariańskiego jedzenia! Przeczytaj relację z wizyty i list Rosi oraz obejrzyj zdjęcia! >>>      Dwa razy mieliśmy niedzielne zazen z teisio (mową Dharmy), jedno na początku wizyty, drugie na koścu wraz z Ceremonią Parinirwany Buddy. W tygodniu przed i po sesin mieliśmy zazeny z dokusan (rozmowa indywidualna z Rosi na temat praktyki). Obchodziliśmy także kilka urodzin, w tym członków obsady Magdy i Sławka, a na koniec sesin zaśpiewaliśmy "Sto lat" także dla Jacka i Rysia.

      Pierwszy tydzień przygotowaliśmy się na siedmiodniowe odosobnienie, sesin 28 (I - 4 II), w którym wzięło udział ponad 50 osób, w tym prawie wszyscy na całości. Było to mocne sesin. Rosi podczas teis mówiła o życiu, oświeceniu i naukach mistrza Tungshana (mowy można zamówić pisząc na buddyzmzen@gmail.com) Następnego dnia odbyło się Walne Zgromadzenie członków Związku.
W tygodniu po sesin odbył się także warsztat wprowadzający do praktyki.  Był też czas na wycieczkę do miasta i lasu.

Bardzo dziękujemy wszystkim za uczestnictwo, wspólną praktykę pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu wydarzeń. Cała Polska Sangha także dziękuje Rosi Sunyi, za jej wysiłki, miłość, uwagę i nauki. Oby przyjedzuiała jeszcze wiele razy do nas! Następna wizyta planowana jest w lipcu 2017!

Po powrocie Rosi napisała taki oto list:

"Dear All,
     This morning, sitting alone in the silence before sunrise, I raised my cup of tea in the Four Directions and gave thanks for yet another safe passage over the ocean, and for the opportunity to spin the dharma wheel with you once again.  What a great visit! 

     Deep gratitude to all for your efforts and your dedication to the Buddha Way. May we together keep this practice alive and flourishing, through our daily zazen and awareness, through on-going sittings and work projects at the center, through zazen groups and sesshin, and through nourishing our sangha relationships with appreciation and open hearts. 

     Please take good care of each other through the happy and painful times to come. And please, never take this for granted! This sangha and practice is something that can make a real difference -- an offering of lasting value for the generations to come. If we hold it close in our hearts and in our lives, who knows what may be possible. 

     With love and gassho,
      Roshi"
-----
"Moi drodzy,

Dziś rano, siedząc samotnie w ciszy przed wschodem słońca, podniosłam czarkę kerbaty w Czterech Kierunkach i złożyłam podziękowania za jeszcze jedną bezpieczną podróż ponad oceanem, a także za daną mi możliwość, by razem z wami jeszcze raz zakręcić kołem dharmy. Cóż za wspaniała wizyta!

Chciałam wyrazić wdzięczność za wszystkie wasze wysiłki i poświęcenie na Drodze Buddy. Obyśmy wspólnie utrzymali tę praktykę żywą i kwitnącą poprzez nasze codzienne zazen i uważność, poprzez nieustanną wspólną praktykę i projekty robocze w ośrodku, poprzez zazen grupowe i sesin, a także utrzymując w świeżości nasze relacje wewnątrz sanghi dzięki wdzięczności i otwartym sercom.

Troszczcie się, proszę, o siebie nawzajem zarówno w szczęśliwych jak i bolesnych chwilach, które nadejdą. A także nigdy nie traktujcie tego jako czegoś oczywistego i danego na zawsze! Ta sangha i praktyka mogą wprowadzić prawdziwą zmianę -- ofiarowując niewyczerpany skarb pokoleniom, które nadejdą w przyszłości. Jeśli utrzymamy to blisko naszych serc i naszego życia, kto wie, co może stać się osiągalne.

Z miłością i gassio,
Rosi"
tłum: Filip Sz.


a tu kilka zdjęć z wizyty:

Na lotnisku witamy Rosi!

Było dużo śniegu podczas całej wizyty Rosi

Witamy w Ośrodku w Warszawie -Falenicy!


Magda miała tego dnia także urodziny! Sto lat w zdrowiu i radości!Następnego dnia odbywały się sesje masażu gongami i misami tybetańskimiSobotni obiad

Niedziela, po zazen z mową, czas na towarzyskie rozmowy

Rosi czasem chętnie gotuje nam. To też zazen!

Wypad do miasta

Wege Miasto - ulubiona restauracja Rosi w Warszawie


Rodzinna wizyta


Urodziny SławkaCzas na wyciszenie - siedmiodniowe sesin w toku

Po zakończeniu sesin - zdjęcie grupowe

Dodaj napis

radość i wdzięczność


wspólna kolacja po sesin - sangha z całej Polski (a nawet z Europy) razem
przyjaźń
kolejne urodziny

Niestety podczas tej wizyty w niektóre dni smog był duży...


warsztat zen

prosty kręgosłup
przerwa podczas warsztatu zen


obiad - ugotowała Jola


spacerek po lesie

znowu Wege Miasto :)

Niedzielne zazen z teisio - Ceremonia Parinirwany za chwilęPożegnalna impreza


Odwiedziła nas Edyta z dzieciątkiemWcześnie rano na lotnisku żegnamy Rosi! Dziękujemy za wszystko!

Zdjęcia i tekst: SkyHeart (Sandra)
Uwaga! Jeśli ktoś nie życzy sobie, aby jego wizerunek był widoczny, niech napisze na buddyzmzen@gmail.com zaznaczając które zdjęcie i która postać. Zdjęcie zostanie zdjęte lub "postać wycięta".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz