środa, 24 lipca 2013

PILNE: zmiany dotyczące przyjazdu Sensei Sunyi do Polski oraz harmonogramu praktyki na sierpień 2013

Drodzy!

            Z przykrością informujemy, że planowany na sierpień 2013 przyjazd i pobyt Sensei Sunyi Kjolhede zostaje odwołany i przełożony na późniejszy listopadowy termin (6 - 26 listopada 2013). 

           Ta decyzja została wymuszona przez dość poważnie wyglądający uraz kolana Sensei: uszkodzenie ścięgna i łękotki. Rozumiemy, że dla wielu Was, którzy chcieli wziąć udział w planowanych programach, jak sesin, warsztat, zebrania i inne formy praktyki, może być to wiadomość trudna. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób specjalnie wzięło już urlopy, co może powodować dodatkowe zamieszanie w organizacji swoich planów na ten miesiąc. Serdecznie za te wszystkie perturbacje przepraszamy!

Życzymy z całego serca szybkiego powrotu do zdrowia dla Sensei Sunyi, oby jej kolano zagoiło się! 

Chcemy też poinformować Was, że praktyka w Ośrodku na ten czas będzie kontynuowana! Przygotowaliśmy nowe propozycje formalnych praktyk (warsztat, zazen grupowe i inne), w których sama Sensei będzie pośrednio brała udział (przez internet). Zachęcamy więc wszystkich do udziału w nich, łącząc swoje energie możemy dalej  podtrzymywać wspólnie płomień Dharmy, pogłębiając naszą praktykę, szczególnie w tych nagłych i trudniejszych okolicznościach!

Zarząd i mieszkańcy Ośrodka Zen "Bodhidharma"

List od Sensei Sunyi Kjolhede, USA, 23 lipca 2013:

Dear Sangha,
       With deep regret I have canceled my trip to Poland this summer, and have rescheduled for November.
        I trust you know that I do not make these changes lightly, but only after long and serious reflection, and quite a lot of knee pain. The results of a recent MRI make it vividly clear that my right knee needs to rest and heal now.  Ultimately it may require surgery, but first the sprained ligaments must repair themselves -- a process that my doctor tells me can take 3-4 months. So I should be fine to make the trip in November.
        It is painfully clear to me that many of you have long been planning to attend the summer sesshin -- the only sesshin of the year that can take place in the larger zendo. And of course it also means I will not be present for any of the other events we had planned during this month of August.
        Still, we have decided to hold a somewhat shorter group zazen over this time. Monitors have promised to be there, and I have committed to offering dokusan each day to those who wish to participate. Of course it's not the same as being truly face-to-face, but how fortunate we are to have these technologies that bring us so much closer!
        We are also working on plans for a modified workshop, and have decided to  postpone the Annual Meeting until I am present in November.

        My great hope is that all of you in the ZBZ sangha will keep --or bring -- your dharma practice alive, nourishing it with your attention and interest, drawing life and power from your own inexhaustible Treasury. Please work together to support each other in this vital deepening process, for the sake of all. I am very much with you in spirit, and plan to join you for sesshin and other events later this fall.

        With deepest respect and love,
         Sensei

Tłumaczenie listu
Droga Sangho!
         Z wielkim żalem musiałam odwołać moją podróż do Polski tego lata i przełożyć ją na listopad. Wierzę, że zdajecie sobie sprawę z tego, że nie podejmuję takich decyzji bez przemyślenia, niestety ból kolana jest poważny. Wyniki badania RMI pokazują jednoznacznie, że moje prawe kolano musi teraz odpocząć i się zregenerować.  Możliwe też, że będzie konieczna operacja, ale najpierw, stan skręconych więzadeł musi się poprawić – co wg lekarza może potrwać 3-4 miesiące. Zatem  w listopadzie powinnam być w stanie przylecieć do Polski.
            Wiem, że od dawna planowaliście letnie sesin – jedyne w roku, które może się odbyć w dużym zendo. Nie będę też w stanie uczestniczyć w innych aktywnościach zaplanowanych na sierpień.
            Jednakże, zdecydowaliśmy zorganizować trochę krótszy zazen grupowe w tym czasie. Monitorzy obiecali także przybyć. Ja oferuję udzielać dokusan każdemu, kto będzie chciał z niego korzystać.  Oczywiście to nie to samo co spotkanie twarzą w twarz, ale na szczęście mamy technologie, które mogą wspomóc być w bliższym kontakcie.
Pracujemy również nad planami zmodyfikowanego warsztatu i zdecydowaliśmy przełożyć  Walne Zgromadzenie do mojego przyjazdu w listopadzie.
                 Mam wielką nadzieję, że każdy z Was, z sanghi ZBZ będą dalej podtrzymywać swoją  żywą praktykę Dharmy, karmiąc ją swoją uwagą i zaangażowaniem, czerpiąc życie i moc z własnego niewyczerpanego Skarbu.  Proszę, działajcie razem wspierając się nawzajem w tym głębokim procesie, dla dobra wszystkich. Jestem z Wami duchem. Do zobaczenia podczas sesin i innych wydarzeń jesienią.
Z najgłębszymi wyrazami szacunku i miłości,
Sensei


Oto szczegółowa propozycja zmian harmonogramu na sierpień:

WARSZTAT ZEN
Obraz w treści 1
Planowany warsztat zen na 7 sierpnia (środa) od 18:00 - 21:00 odbędzie się, zamiast Sensei, warsztat przeprowadzą doświadczone osoby wyznaczone przez Sensei. 

Sama Sensei Sunya na początku warsztatu połączy się za pomocą internetu z uczestnikami i powie kilka słów do uczestników o zen. Potem nastąpi omówienie podstawy buddyzmu i praktyki zen, wspólna medytacja (zazen), poczęstunek, odpowiedzi i pytania. Warto przyjść w wygodnym ubraniu np. dresie, mieć ze sobą polar lub ciepłą bluzę, kapcie (są także dostępne na miejscu). Sklepik będzie czynny, ofertę znajdziesz na: http://sklepzen.blogspot.com/ 

Wstęp: 15 zł (można nocować po warsztacie w Ośrodku + 20 zł w tym śniadanie)

Najbliższy warsztat zen z Sensei Sunyą planowany jest na  20 listopada (środa).

Osoby, które już zgłosiły się na warsztat z Sensei  prosimy o kontakt, czy nadal potwierdzają swój udział w warsztacie. Wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.


ZAMIAST SESIN - ZAZEN GRUPOWE
Obraz w treści 2
Zapraszamy na 4 i pół dniowe zazen grupowe z codziennymi dokusan przez Skype z Sensei.

Planowane sesin w  dniach 17 - 24 zostaje odwołane, w zamian oferujemy udział w 4 i pół dniowym zazen grupowym w dniach 20 - 24 sierpnia 2013. Sensei bardzo zachęca, aby wszyscy którzy mogą - uczestniczyli w tym szczególnym letnim zazen, jest to ważny element wzmacniający naszą praktykę i nas jako wspólnoty. 

Zaczynamy we wtorek 20 sierpnia o 19:00 (najpóźniejsze przybycie do 17:00)  i kończymy w sobotę 24 sierpnia o 21:00. Z soboty na niedzielę będzie jeszcze kontynuowany okres nieformalnej praktyki, można będzie posiedzieć w jadza i/ lub nocować w ośrodku, w niedzielę rano odbędzie się nieformalna praktyka dla chętnych i o 9:00 zostanie podane śniadanie. 

Będzie możliwość korzystania z wideo dokusan z Sensei przez Skypa  (rozmowa indywidualna na temat praktyki) codziennie od środy do soboty na popołudniowym lub wieczornym bloku. 

Zazen poprowadzą monitorzy: Jacek Majewski, Maciej Kałkus, Piotr Ornoch, Daria Popłonyk, będzie też możliwość korzystania z daisan (rozmowa indywidualna na temat praktyki) ze starszymi monitorami. Codziennie zostanie odtworzone nagranie z mową Dharmy Sensei. 

Zgłoszenia na letnie zazen grupowe
Wszystkich chętnych do udziału w odosobnieniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do niedzieli 4 sierpnia na adres buddyzmzen@gmail.com
Formularz w załączniku. 
Osoby, które już przesłały zgłoszenie na sesin a są chętne wziąć udział w zazen grupowym, także prosimy o ponowne przesłanie formularza. Aby ułatwić organizację zgłoszeń i nie mylić je z poprzednimi - w tytule maila prosimy o wpisanie ZGŁOSZENIE NA LETNIE ZAZEN GRUPOWE

Koszt zazen:
50 / 60 / 70 zł za każdy dzień dla członka aktywnego/ wspierającego/ niezrzeszonego
Całość (4 i pół dnia z noclegiem z soboty na niedzielę)
225 / 270 / 315 zł

Dana dla Sensei Kwota 10 zł z uiszczonej opłaty za dzień uczestnictwa od każdego uczestnika zostanie przeznaczona na danę dla Sensei, za oferowany dokusany. Pozostała część uiszczonej przez uczestnika opłaty stanowi pokrycie kosztów organizacyjnych odosobnienia - jedzenie, korzystanie z infrastruktury i inne.

Osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o zniżkę , w tym celu prosimy o napisanie oddzielnego podania do zarządu na adres buddyzmzen@gmail.com

Pomoc w przygotowaniach
Elementem udziału w zazen grupowym jest pomoc w przygotowaniach przed lub po odosobnieniu. Serdecznie prosimy uczestników, o ile to dla nich możliwe, o wcześniejsze przybycie we wtorek, najlepiej do 11:00 aby w zorganizowany sposób mogli przygotować zazen. 

Można przyjechać nawet kilka dni wcześniej do ośrodka aby  pomóc w przygotowaniach, posiedzieć w zazen. Koszt noclegu dla uczestników zazen to 15 zł dla członków, 20 zł dla niezrzeszonych. Oferujemy codziennie obiad. 

Osoby nie mogące brać udziału w przygotowaniach przed lub, proszone są o wpłacenie 10 zł za każdy dzień swojego uczestnictwa, jako wyraz wsparcia dla Ośrodka i dla tych którzy swój czas i wysiłek oferują.

Szczegóły dotyczące zasad i przebiegu zazen znajdziecie na http://www.buddyzmzen.pl/p/zazen-grupowe-w-ogolnopolskim-osrodku.html
Będzie też niebawem umieszczany świeży post na stronie, dotyczące tego właśnie odosobnienia.

Kolejne sesin z Sensei Sunyą planowane jest na 9 - 16 listopada 2013, zgłoszenia przyjmujemy do 1 listopada 2013.

Osobom, które już wpłaciły zaliczkę lub opłaciły sesin, zostanie wpłacona suma zwrócona, lub na ich prośbę  przeznaczona na zazen grupowe (reszta oczywiście zwrócona). Wpłata może być również przeznaczona na poczet kolejnego sesin. 

Z wszystkimi osobami, które już przesłały zgłoszenia na sesin, będziemy indywidualnie się kontaktować.


WALNE ZGROMADZENIE oraz SPOTKANIE W SPRAWIE SANGHI WARSZAWSKIEJ PRZEŁOŻONE

Termin Walnego Zgromadzenia zostaje zmieniony z dnia  25 sierpnia na dzień 17 listopada 2013 godz. 10:30 (po listopadowym sesin z Sensei Sunyą). Przez ten czas aktualny zarząd będzie wypełniać dalej swoje obowiązki.

Spotkanie w sprawie Ośrodka Warszawskiego z 10 sierpnia też zostaje przesunięte na późniejszy termin październikowy, przez ten czas zarząd z osobami współpracujacymi przygotowuje materiały i informacje na potrzeby tworzenia biznesplanu dla Ośrodka Warszawskiego.


ZAZEN z TEISIO - CAŁODNIOWE ZAZEN
Obraz w treści 3
Planowane niedzielne spotkania z Sensei w dniach 4 i 11 sierpnia zostaje odwołane, w zamian 11 sierpnia w niedzielę zapraszamy na całodniowe zazen (zazenkai) od 9:00 do 18:00, w tym 2 bloki zazen, słuchanie mowy Dhramy Sensei z mp3, wspólny obiad, praca.
Plan dnia  11 VIII niedziela
9:00 zebranie
9:30 blok zazen z teisio Sensei z mp3
12:30 obiad

13:00 praca
14:30 odpoczynek, nieformalne zazen
15:30 blok zazen
17:45 śpiewy

Koszt udziału:
całość: 
20 zł niezrzeszeni
15 zł członek wspierający
10 zł członek aktywny

1 blok+posiłek:
10 zł niezrzeszeni
7 zł członkowie ZBZ

Więcej szczegółów podamy w kolejnym mailu i na stronie internetowej.


CODZIENNA PRAKTYKA

Zapowiedziane wieczorne siedzenia z dokusan z Sensei zostają odwołane, wracamy do regularnej praktyki zgodnie ze zwykłym harmonogramem. Na regularną formalną praktykę (wieczorną i poranną) zapraszamy od 6 sierpnia do 16 sierpnia, od wtorku do piątku, w tym 7 sierpnia warsztat zen.

W okresie 30 lipca - 4 sierpnia oraz 27 - 30 sierpnia nie ma formalnej praktyki, po wcześniejszym uzgodnieniu z obsadą można przyjść i  nieformalnie posiedzieć w zazen w zendo.


MASAŻE GONGAMI

Bez zmian. Dnia 3 sierpnia 2013 w sobotę zapraszamy na indywidualne sesje masażu misami i gongami tybetańskimi. Wolne godziny to:  12:30, 16:30, 18:00. Zapisy mailem. Więcej informacji na stronie: http://www.buddyzmzen.pl/2012/12/masaz-gongami-i-misami-tybetanskimi.htmlKALENDARZ WYDARZEŃ - SIERPIEŃ 2013


3 sierpnia sobota: Indywidualne sesje masażu gongami i misami tybetańskimi


6 sierpnia wtorek 19:00 - 20:30  zazen

7 sierpnia środa 18:00 - 21:00 warsztat zen prowadzony przez osoby wyznaczone przez Sensei

8 sierpnia czwartek 19:00 - 20:30 zazen

9 sierpnia piątek 18:30 - 20:30 zazen


11 sierpnia niedziela 9:00 - 18:00 zazenkai


13 sierpnia wtorek 19:00 - 20:30  zazen

14 sierpnia środa 18:00 - 20:30 zazen

15 sierpnia czwartek 

18:00 wprowadzenie do praktyki

19:00 - 20:30 zazen

16 sierpnia piątek 18:30 - 20:30 zazen


20  sierpnia wtorek 19:00 do 24 sierpnia 21:00 zazen grupowe, dokusan - Skype z Sensei codziennie + nieformalna jadza i poranne zazen z soboty na niedzielę 25 sierpnia


26 - 31 sierpnia nie ma formalnej praktyki


1 września niedziela masaże gongami tybetańskimi

od 3 września formalna praktyka według harmonogramu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz