wtorek, 4 grudnia 2018

Prezent dla japońskeigo klasztoru Bukkokuji

Paczka z podziękowaniami za mokugyo dla klasztoru Bukkokuji wysłana!

Jak wiecie latem otrzymaliśmy prezent od japońskiego klasztoru Bukkokuji, w postaci drewnianego instrumentu - mokugyo. W podziękowaniu przygotowaliśmy paczkę z dołączonym listem i prezentami. 

IMG_2453.jpg

"Czcigodny Kogaku-san, Genpo-san, mnisi i mieszkańcy świątyni Bukkoku-ji!
Pragniemy Wam z głębi serca podziękować za wspaniałą niespodziankę, jaką było otrzymane od Was w lipcu piękne mokugyo. Dotarło do nas podczas letniego sesin z naszą nauczycielką, Rosi Sunyą Kjolhede, więc od razu jego dźwięk mógł wesprzeć naszą praktykę i cieszyć nasze serca i uszy.

Załączone zdjęcia pokazują koniec tego odosobnienia oraz kolaż przedstawiający nasz Ośrodek w Warszawie. Oczywiście mokugyo służy nam teraz codziennie, wzmacniając naszą praktykę.

W dowód wdzięczności wysyłamy też kilka drobnych upominków z Polski: dwie ceramiczne łyżki do zupy o tradycyjnym wzorze z miasta Bolesławiec, który cieszy się uznaniem na całym świecie, płytę z muzyką Fryderyka Chopina, książkę o Polsce oraz trochę słodyczy. 

Serdecznie zapraszamy do naszego warszawskiego Ośrodka - zawsze jesteście tu mile widziani! Mamy nadzieję spotkać się kiedyś na praktyce w zendo, zasiąść za stołem przy herbacie i posłuchać Waszych opowieści.

W Dharmie

Sangha Bodhidharma w Polsce"


Jeśli chcesz mieć swój wkład do prezentu (oraz wesprzeć dość duże cło zapłacone za mokugyo) serdecznie zachęcamy do wpłacania darowizn na ten cel 🙏 na konto Związku. GASIO!

Związek Buddystów Zen „Bodhidharma"
ul. Filmowa 32, 04 - 935 Warszawa
Konto bankowe nr 21 1020 1127 0000 1702 0083 5132 w banku PKO BP SABrak komentarzy:

Prześlij komentarz