wtorek, 20 września 2022

Listopadowe czterodniowe ONLINE zazen grupowe 2 - 6 XI 2022

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w czterodniowym treningu zen w formie online w dniach 2 - 6 listopada. Transmisja odbędzie się z Warszawskiego Ośrodka Zen "Bodhidharma" zgodnie z podanym poniżej harmonogramem. Zapisane osoby równolegle w swoich domach łączą się z ośrodkiem przez program zoom.us, i choć na odległość ale razem, w tym samym czasie będziemy siedzieć wiele godzin w zazen, śpiewać, słuchać mowy Dharmy Rosi Sunyi Kjolhede (z mp3). Będzie możliwość korzystania także z online dokusan z Rosi Sunyą w piątek i w sobotę. Można wziąć udział także w części - w wybranych dniach lub blokach. 

👉Stacjonarne dwudniowe zazen grupowe odbędzie się tydzień później w dniach 11 - 13 listopada (bez transmisji online).

📌 Termin: 2 - 6 listopada 2022

od środy godz. 18:00 do niedzieli godz. 13:00 

📌  Termin zgłoszeń: 

do piątku 28 października 2022 prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza Google.

link do formularza: https://forms.gle/KUCS3gpmBf1kn25T8


OGÓLNE INFORMACJE

📌  PRZEBIEG - rozkład dnia:

Środa 2 XI 2022
18:00 zebranie (jeśłi będzie potrzeba)
19:00 - 20:20 zazen z mową Rosi

Czwartek 3 XI, Piątek 4 XI , Sobota 5 XI:    
7:05 dzwon, 7:09 han 7:10  zazen 50'    
8:00 śpiewy 15'

10:05 dzwon, 10:09 han 
10:10 zazen 35’, Kinhin 10’,  teisio, Kinhin 10’, zazen     
12:30 okres odpoczynku, nieformalne zazen

14:35 dzwon, 14:39 han 
14:40 zazen 3 x 30 /  on - line dokusan z Rosi Sunyą (w piątek i  w sobotę) 
16:30 śpiewy  20'   

19:05 dzwon, 19:09 han
19:10 zazen 50'/ zmiana pozycji po 25' 20:00 kinhin 10' 20:10 zazen 50'/ zmiana pozycji po 25'
21:00 Cztery Ślubowania

Niedziela 6 XI 
7:05 dzwon, 7:09 han 7:10  zazen 50'    
8:00 śpiewy 15'

10:05 dzwon, 10:09 han 
10:10 zazen 35’, Kinhin 10’,  teisio, Kinhin 10’, zazen     
12:30 śpiewy kończące zazen grupowe 

📌 Opłata organizacyjna

👉 członek ZBZ aktywny: 50 zł/dzień ; 170 zł/ całość * 

👉 członek ZBZ wspierający: 60 zł/dzień ; 190 zł/ całość*  

👉niezrzeszeni: 70 zł/dzień ; 230 zł/ całość*  
 
👉 pakiet dla zajętych: 50 / 75 / 100 zł całość (udział tylko w porannych i wieczornych sesjach, bez dokusan lub teisio)

 Dla par 20% zniżki. 

Osoby z trudnościami finansowymi mogą zwrócić się o zniżkę. 

OGÓLNE INFORMACJE:

 • W przerwie między formalnymi blokami, każdy z uczestników sam sobie organizuje czas (jedzenie, gimnastyka, odpoczynek, nieformalne zazen itd.). Jeśli masz możliwość zachowaj w tym okresie nadal zasadę ciszy, ale  jeśli nie masz takich warunków u siebie, w porządku jest wrócić do swoich spraw bieżącego życia i potem znowu dołączyć na kolejny blok zazen.
 • Między blokami i całą noc będzie transmitowany widok ołtarza z zenda bez dźwięku, więc może on służyć pomocą do kontynuowania swojej praktyki i utrzymania wyciszonej atmosfery u siebie.
 • Ważne jest aby zatroszczyć się oto, żeby Twoja rodzina i pilne sprawy w tym nadzwyczajnym czasie nie ucierpiały na tym, że  "izolujesz się". Więc jeśli musisz nawet odpuścić jakiś blok podczas dnia, nie ma problemu. Jak masz "wykupiony link" na dany dzień, to twoja decyzja na ile go wykorzystujesz.
 • Dostęp do transmisji z nowym linkiem na dany dzień zaczyna się od rana ok. 5:15 - czasem wcześniej, i twa do końca dnia a nawet do następnego poranka (o ile połączenie internetowe w nocy nie rozerwie się)
 • JEDEN DZIEŃ liczymy jako wykupienie dostępu do transmisji danego dnia, nawet jeśli nie będziesz brał/a udziału we wszystkich czterech sesjach tego dnia. Pojawiła się też opcja "dla zajętych" - udział tylko w porannych i wieczornych blokach.
 • Jeśli ktoś chce uczestniczyć np. pół dnia jednego dnia i pół dnia następnego dnia liczymy to jednak jako 2 dni dostępu do transmisji. Korzystać z dokusan z Rosi (indywidualna rozmowa o praktyce) można tylko przy zapisaniu się na transmisję na dany dzień.

CZEGO POTRZEBUJESZ PRZYGOTOWAĆ NA TO ONLINE ZAZEN GRUPOWE?

 • Miejsce do praktyki, mata i poduszki w oddzielnym, cichym pomieszczeniu.
 • Komputer / laptop (z głośnikiem, kamerą, mikrofonem) lub tablet / smartphone z połączeniem internetowym z otwartą stroną zoom.us (lub ściągniętą aplikacją ZOOM - bezpłatne) w zasięgu Twojej maty, ale tak żeby znacząco nie rozproszył cię w praktyce.
 • Podczas bloków zazen, na twoim ekranie będzie widać ołtarz z zenda na żywo, słychać dźwięki instrumentów (dzwon, han, klapki, inkin, śpiewy, teisio), ciebie i innych uczestników na czas zazen nie będziemy widzieć. Na czas słuchania teisia i śpiewów prosimy pokazać się - włączyć kamerę, mikrofony nadal wyciszone. 
 • Prosimy na czas udziału w zazen grupowym mieć podany w Zoomie swoje pełne imię i nazwisko, bez zdjęcia na widoku.
 • Telefon komórkowy z aplikacją WhatsApp - kanał komunikacyjny do informowania przez was trudności technicznych oraz wysyłania od nas komunikatów + będzie potrzebny także do organizacji przebiegu dokusan.

 • Wcześniej prześlemy śpiewniki pdf. możesz wydrukować odpowiednie śpiewy lub mieć przygotowany na swoim urządzeniu.

 • Wyślemy też wcześniej teisia / mowy w formacie mp3, które warto odtworzyć ze swojego urządzenia, jak będzie pora słuchania. Mowę można też słuchać poprzez transmisję z zenda.
 • Wyślemy link do filmiku z "poranną gimnastyką".


👉Podczas transmisji zalecane jest utrzymywanie ciszy i atmosfera uważności (nie rozmawiamy, poruszamy się cicho, nie czytamy książek, nie rozmawiamy przez telefon, wyłączamy/wyciszamy niepotrzebne urządzenia / aplikacje).

👉Ubieramy się w wygodny strój, im bardziej będzie przypominało zwyczaje jak podczas zazen grupowego, tym większe wsparcie to dla umysłu (więc jak masz szatę, raksu możesz też założyć) - ale jest dobrowolność.

👉Między blokami, czyli tzw. okres poza on-line każdy we własnym zakresie wypełnia czas: gimnastyka, jedzenie, nieformalne zazen itd. Na ile to możliwe w ciszy, kontynuując praktykę. Jeśli potrzebujesz załatwiać swoje sprawy, rozmawiać, być z rodziną - też jest w porządku. Robimy co możemy.

 • Listę osób zapisanych podajemy w grupie WhatsApp "Online Zazen gr ZBZ" dzień po terminie zgłoszeń.  
 • Spóźnione formularze mogą być nieprzyjęte lub doliczone zostanie +5 zł za każdy dzień spóźnionego zgłoszenia się licząc od piątku 28 X. (czyli + 5 / 10 / 15 / 25 zł itd)
 • Przedłużenie swojego uczestnictwa w trakcie, doliczamy + 10 zł za każdą dodatkową zmianę.
 • Rezygnacja z uczestnictwa do dnia terminu zgłoszeń bez opłat. Po terminie zgłoszeń do niedzieli 29 X  prosimy o wpłatę kwoty 50%, od poniedziałku (30 X) 100% zadeklarowanego uczestnictwa w tym online zazen grupowym.
 • Osoby z trudnościami finansowymi jak zwykle, mogą śmiało poprosić o zniżkę. (w formularzu)

W razie wątpliwości pisz na buddyzmzen@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz