sobota, 1 czerwca 2024

APEL - ZBIÓRKA darowizn - WYMIANA głównego kotła Ośrodka Warszawskiego


AKTUALIZACJA z dn. 5 VI 2024:
Jesteśmy pod wrażeniem, jak dużo osób pozytywnie zareagowało na apel pilnej potrzeby wymiany pieca i z nim związaną ogłoszoną zbiórką pieniędzy. Na tą chwilę już ok. 50 osób "dorzuciło do pieca"! 
Minimalny cel 25 tysięcy złotych dzięki waszej hojności zebraliśmy w ciągu 6 dni! 💪 Dzięki temu już mamy umówioną ekipę, która w przyszłym tygodniu zaczyna prace związane z wymianą pieca i wszystkiego co potrzeba wokół. 

👉 Zbiórka nadal trwa, jeśli ktoś jeszcze chce i może ją wesprzeć, jak najbardziej przyjmiemy z wdzięcznością każdą złotówkę. Da nam to większy finansowy bufor bezpieczeństwa i możliwości przy wymianie systemu grzewczego oraz dokonania więcej pilnych napraw w ośrodku.

👉 PRACE REMONTOWE odbędą się w dniach 10 - 14 czerwca:
 • wymiana dolnego pieca na kocioł kondensacyjny wraz z nowym większym zbiornikiem wody
 • wymiana systemu podłączenia wokół pieca, zainstalowanie separatora
 • wyścielenie komina podwójnym koncentrycznym wkładem
 • zdemontowanie górnego piecyka i połączenie górnego układu hydraulicznego z nowym dolnym piecem
 • naprawa nieprzewidywalnych trudności w trakcie remontu
 
👉 Ostateczne podsumowanie ze wszystkich zebranych funduszy i wykonanych prac prześlemy Wam w ostatnim tygodniu czerwca, już po dwudniowym zazen grupowym. Zakładamy, że wtedy wszystko już powinno być zrobione i gotowe!

Wszystkim BAAAARDZO dziękujemy za wszelkie wpłacone darowizny oraz deklaracje wpłat! 

NUMER KONTA lub BLIK NA TELEFON
Wszelkie darowizny można dokonać z dopiskiem: "darowizna na rzecz kultu religijnego (piec):

 • na konto bankowe:                                                                                                                      Związek Buddystów Zen „Bodhidharma" nr 21 1020 1127 0000 1702 0083 5132  
 • przelać BLIKiem na telefon: 510 250 347 (Związek Buddystów Zen "Bodhidharma")
 • zostawić gotówkę na miejscu w Ośrodku Warszawskim w wyznaczonym pudełku

Darowiznę dokonaną przelewem i zaopatrzoną odpowiednim opisem można odpisać od podatku.


APEL z 29 V 2024
Zwracamy się z pilną prośbą o pomoc do wszystkich członków naszej wspólnoty oraz sympatyków Warszawskiego Ośrodka Zen "Bodhidharma" w Falenicy - wspaniałego miejsca do praktyki zen oraz odosobnień medytacyjnych.

CO SIĘ STAŁO?
Niestety główny piec gazowy w dolnej kotłowni, który odpowiada za ogrzewanie całego domu oraz za ogrzewanie wody w dolnych łazienkach - niedawno zepsuł się. Równolegle także gazowy podgrzewacz wody w górnej łazience przestał działać.  Oba urządzenia są już stare i wysłużone, więc najwyższy czas ich wymienić. Przy okazji, na ile fundusze pozwolą,  chcemy nieco zmodernizować system ogrzewczy w ośrodku tak, aby był on bezpieczniejszy, bardziej energooszczędny i efektywny.

SYTUACJA AKTUALNA
W tej chwili nie mamy w ośrodku ciepłej wody ani możliwości ogrzewania centralnego (dobrze, że jest lato).  Jesteśmy w trakcie diagnozy sytuacji z różnymi monterami i firmami, zbieramy różne oferty i opcje napraw, z którego chcemy wybrać możliwie jak najlepsze rozwiązanie. 

CZEGO POTRZEBUJEMY?
Aby ośrodek mógł bez zakłóceń dalej działać i realizować dalej wszystkie zaplanowane programy, odosobnienia, wynajmy dla innych grup,  w tym przeprowadzić lipcową wizytę Rosi Sunyi z siedmiodniowym sesin dla ok. 40 osób, jesteśmy zmuszeni do szybkiego działania, tu i teraz. Więc:

Zwracamy się do Was z pilnym apelem zbiórki pieniędzy na kwotę min. 25 tysięcy złotych na remont i modernizację systemu grzewczego w Ośrodku Warszawskim. 

Wspomnianą kwotę 25 tysięcy złotych powinniśmy zebrać do 5 czerwca 2024
albo przynajmniej 15 tys., a co do reszty mieć deklarację od was, że w czerwcu - lipcu - sierpniu wpłacisz określoną darowiznę na ten cel, abyśmy mieli pewność, że nie utracimy płynność finansową.

Mamy nadzieję, że wymiana pieca ze wszystkimi uda nam się zmieścić w kwocie 25 tysięcy złotych.  Jeśli uda nam się uzbierać trochę więcej niż 25 tysięcy złotych, da to nam pewne zabezpieczenie na ewentualne niespodzianki, które mogą "wyskoczyć" podczas takiej wymiany. 

Jeśli okazałoby się, że dzięki wasze hojności, zbierzemy więcej darowizn, niż wyniosą w sumie koszty naprawy, to zapewniamy, że zostaną one przeznaczone na inne pomniejsze pomniejsze naprawy modernizacyjne potrzebne do wykonania w tym miesiącu. (np. naprawa zmywarki, pralki, zamrażarka, elektryk, dekarz itd.)

PRZEWIDZIANE PRACE REMONTOWE:

 • wymiana dolnego pieca na kocioł kondensacyjny wraz z nowym większym zbiornikiem wody
 • wymiana systemu podłączenia wokół pieca
 • wyścielenie komina
 • zmiana górnego piecyka lub połączenie górnego układu hydraulicznego z nowym piecem
 • naprawa nieprzewidywalnych trudności w trakcie remontu

JAK MOŻESZ POMÓC?
Więc jeśli możesz - proszę wpłać darowiznę na tą zbiórkę! Jeśli znajdzie się 25 osób, które mogą dać po 1000 zł lub 50 osób po 500 zł, to jesteśmy u celu.  Jeśli ktokolwiek może dać więcej, to tym będzie łatwiej cel osiągnąć. Jeśli ktoś może mniej, to też się liczy! Będziemy wdzięczni za każdą kwotę! Grosz do grosza i będzie z niego nowa kotłownia!

NUMER KONTA lub BLIK NA TELEFON
Wszelkie darowizny można dokonać z dopiskiem: "darowizna na rzecz kultu religijnego (piec):

 • na konto bankowe:                                                                                                                      Związek Buddystów Zen „Bodhidharma" nr 21 1020 1127 0000 1702 0083 5132  
 • przelać BLIKiem na telefon: 510 250 347 (Związek Buddystów Zen "Bodhidharma")
 • zostawić gotówkę na miejscu w Ośrodku Warszawskim w wyznaczonym pudełku

Darowiznę dokonaną przelewem i zaopatrzoną odpowiednim opisem można odpisać od podatku.

👉 DEKLARACJA  - Jeśli w tej chwili nie możesz wpłacić darowiznę, ale chciał/a byś tą akcję wesprzeć w późniejszym terminie, to proszę powiadom nas o swoich zamiarach mailem na buddymzen@gmail.com. (np. jaka kwota w jakim miesiącu) - to pomoże nam bardzo zaplanować prace

Z góry bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie i jesteśmy wdzięczni za wszelkie darowizny, zarówno małe i duże! Dzięki Waszej hojności, siedziba najstarszej wspólnoty zen w Polsce, może ciągle działać i rozwijać się dla dobra wszystkich istot!

Wśród darczyńców wylosujemy jakąś "niespodziankę zen". 💕

Będziemy Was informować na bieżąco. 

🙏🙏🙏

Zarząd ZBZ "Bodhidharma"

Masz pytania, pisz na buddyzmzen@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz