poniedziałek, 23 marca 2020

Komunikaty Zarządu Związku związane z sytuacją pandemii koronawirusa

WAŻNY KOMUNIKAT
aktualizowany w dn. 5 października 2020
fragment listu Rosi Sunyi Kjolhede

"Droga Sango,

Po wielu miesiącach praktyki w czasach pandemii, kiedy otacza nas tyle dezinformacji, zaprzeczeń i niepewności, jedno stało się dla mnie jasne. Możemy i musimy nie ustawać we wspólnej pracy, w miarę możliwości korzystając ze wsparcia technologii internetowych, aby pogłębiać własną praktykę i wspierać na drodze dharmy innych, w naszej sandze i na całym świecie.
(.....)
Niektórzy z Was pytali mnie, dlaczego wciąż nie otwieramy ośrodka, jak zrobiły to inne grupy buddyjskie w Polsce. Uważam, że narażanie ludzi na kontakt z wirusem w sytuacji, gdy liczba zachorowań wzrasta, byłoby po prostu nieodpowiedzialne.

Być może, jak często słyszymy, z czasem będziemy się musieli nauczyć „żyć z wirusem”. To prawda że w obecnej sytuacji trudno jest zaspokajać swoje codzienne potrzeby, pogodzić pracę, dom, dzieci. Uważam jednak, że obecnie jedyna odpowiedzialna postawa to ograniczenie się wyłącznie do
najbardziej niezbędnych aktywności, i że nie nadeszła jeszcze pora na otwarcie ośrodka, nawet przy zachowaniu ścisłych zasad bezpieczeństwa sanitarnego, które często są trudne do egzekwowania.
(....)
cały list Rosi Sunyi: 


 
aktualizowany w dn. 11 maja

Ze względu na nadal trwającą nadzwyczajną sytuację w Polsce (i nie tylko) związaną z pandemią korona wirusa, przedłużamy okres zamknięcia naszych Ośrodków w Warszawie i we Wrocławiu do 31 maja 2020 roku, zgodnie z pierwszym komunikatem. Zapraszamy do kontaktu drogą mailową oraz do przyłączenie się do projektu "Wspólna praktyka, każdy u siebie" oraz udział w praktykach on- line, w tym majowe czterodniowe on-line zazen grupowe (27 - 31 V 2020)aktualizowany w dn. 27 marca 
Ze względu na nadal trwającą nadzwyczajną sytuację w Polsce (i nie tylko) związaną z pandemią korona wirusa, przedłużamy okres zamknięcia naszych Ośrodków w Warszawie i we Wrocławiu do 15 kwietnia 2020 roku, zgodnie z pierwszym komunikatem. Zapraszamy do kontaktu drogą mailową oraz do przyłączenie się do projektu "Wspólna praktyka, każdy u siebie" oraz udział w praktykach on- line, w tym kwietniowe czterodniowe on-line zazen grupowe (1 - 5 IV 2020).


 z dnia 12 marca 2020
„Drodzy członkowie i sympatycy Sanghi!
Wszyscy na bieżąco obserwujemy rozwój wydarzeń, związanych z rozwijającą się epidemią COVID-19 na świecie i w Polsce. 12 marca w całej Polsce wszystkie placówki oświatowe i kulturalne zostały zamknięte, odwoływanych jest coraz więcej wydarzeń publicznych, w tym wspólnych praktyk religijnych.

Po konsultacjach Zarządu ZBZ „Bodhidharma” z Rosi Sunyą i Radą Starszych wydaje się, że najbardziej rozsądną i odpowiedzialną decyzją w tej nadzwyczajnej sytuacji jest odwołanie przynajmniej na najbliższe dwa tygodnie wszystkich form praktyki, wydarzeń i wizyt w Warszawskim Ośrodku ZBZ „Bodhidharma” w Falenicy.

W związku z tym Zarząd Związku oficjalnie odwołuje na razie na okres od 12 do 27 marca:

- Najbliższe marcowe dwudniowe zazen grupowe (13-15 marca)
- Otwartą środę 18 marca
- Wszystkie poranne i wieczorne praktyki wraz z wprowadzeniem do zen
- Wizyty, pobyty i noclegi w ośrodku
- Wynajmy dla innych grup

Pod znakiem zapytania stoi też aktualność kwietniowego zazen grupowego (1-5 kwietnia). O tym i o najbliższych planach dotyczących funkcjonowania ośrodka będziemy w zależności od rozwoju wydarzeń informować w ciągu najbliższych 2 tygodni.

Załatwianie wszelkich innych spraw sanghowych, które może się odbywać on-line lub telefonicznie, będzie kontynuowane.

Mamy pomysł na organizowanie bloków zazen on-line – umawialibyśmy się na wspólne siedzenia na tę samą porę i wszyscy chętni mogliby się dołączyć. Jak to dokładnie miałoby wyglądać, napiszemy później.

Oby sytuacja jak najszybciej się uspokoiła – życzymy Wam i całemu światu zdrowia, spokoju, mądrości i współczujących działań. Praktyka trwa, choć na razie w nieco inny sposób.

Dziękujemy za zrozumienie i współpracę, pozostajemy w kontakcie,

Zarząd Związku Buddystów Zen „Bodhidharma”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz